Upadłość konsumenta

Możliwość komentowania Upadłość konsumenta została wyłączona 26

Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie?
Wpadłeś w spiralę zadłużenia, nie jesteś w stanie spłacić swoich zobowiązań, regulować płatności za media i nic nie wskazuje, że ten stan się zmieni. Jeśli to Twój opis, być może ogłoszenie bankructwa może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Nie możesz tego jednak zrobić sam. Konieczne będzie złożenie wniosku o upadłość konsumenta, który będzie początkiem postępowania sądowego. To oczywiście może pociągnąć za sobą koszty w wysokości nawet czterokrotności przeciętnego wynagrodzenia.

Z czym wiąże się uznanie bankructwa? Przede wszystkim z zajęciem części Twojego majątku przez syndyk. W jego skład może wchodzić wszystko — począwszy od Twojego mieszkania, przez gotówkę i oszczędności, aż po samochody i inne ruchomości.

W szczególnych przypadkach możesz liczyć na całkowite uwolnienie się od długów, bez ustalania przez sąd planu spłaty. Dzieje się tak w momencie, kiedy Twoje koszty życia i utrzymania Twojej rodziny znacząco przewyższają Twoje zarobki. W przeciwnym wypadku sąd ogłosi wysokość raty i okres, w którym będziesz spłacać swoje zadłużenie. To może być początek nowego życia bez długów.

admin

View all contributions by admin

Similar articles