System kolejkowy

Możliwość komentowania System kolejkowy została wyłączona 9

W biznesie bywa różnie, każda firma mówi, że klient jest jej panem, jednak nie zawsze to się sprawdza w realiach. Kompetencje firm wychodzą w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z większą ilością klientów i to w takich sytuacjach kiedy klient musi czekać.

Problem klientów z kolejkami w miejscach publicznych rozwiązują takie systemy, które wspomagają prędkość załatwiania sprawy oraz określają miejsce klienta w całej gamie tej kolejki. System kolejkowy został opracowany właśnie po to, aby rozwiązywać problemy klientów.

W takim systemie każdy klient zna swój numerek, albo godzinę przyjęcia do okienka czy do kasy. Systemy kolejkowe stosowane są praktycznie w każdej większej firmie, gdzie mamy do czynienia z obsługą klienta. Spotyka się je w przychodniach, banku, supermarketach oraz w instytucjach jak urzędy.

Jeżeli chodzi o urzędy, systemy kolejkowe są dosyć młode w tym miejscach. Ale jak można zauważyć, nawet w Powiatowym urzędzie pracy wprowadzenie takiego sprzętu zaowocowało, zmniejszeniem się kolejek i bezsensownym czekaniu. Teraz każdy może się zarejestrować przez Internet, przez co osoba bezrobotna ma wskazany termin wizyty wraz z godziną. Oczywiście opóźnienia mogą się zdarzać, ale są to sporadyczne sytuacje, wynikające raczej z czynnika ludzkiego niż samego systemu czy jego wad.

admin

View all contributions by admin

Similar articles